Люди з інвалідністю розкажуть свої життєві історії за допомогою плейбек-театру

22 листопада в Києві відбудеться перфоманс «Побачити можливості», під час якого актори збірної плейбек-театрів Києва представлять в форматі живої імпровізації історії людей з інвалідністю.

Захід пропонує всім бажаючим зануритися в світ можливостей замість обмежень, розкрити проблеми працевлаштування людей з інвалідністю та їх взаємодії з суспільством. Звичайно ж, тут будуть і страхи, і забобони, і сумніви. Але незважаючи на це, буде також і віра в свій потенціал, безмежні можливості і приклади для наслідування.

обложка

Як це влаштовано?

Ведучий перфомансу пропонує учасникам поділитися власними історіями з глядачами. Коли учасники розповідають свої історії, актори їх уважно слухають і далі виконують в форматі імпровізації. Музика, почуття, дійство – все це імпровізація. Реальність – лише історії людей з інвалідністю та самі учасники.

Хто учасники?

Активні ролі грають люди з інвалідністю, які діляться історіями з життя, і актори збірної плейбек-театрів Києва. Глядачами можуть стати всіх бажаючих.

Хто організатор?

Захід проводиться в межах проекту «Працевлаштування людей з інвалідністю», який реалізує ГО «ЦЗВЛ» (Центр зайнятості вільних людей) спільно з БФ «АІК» («Асоціація інвалідів-комп’ютерників»). Перфоманс проводиться спільно з соціально-культурним проектом Арт-плейбек.

Чекаємо на вас 22 листопада о 19:00 в Києві за адресою: вул. Богдана Хмельницького 7. Усіх бажаючих просимо зареєструватися за посиланням: http://bit.ly/2fOGnsb.

____________________

Плейбек – це сучасний театр імпровізації, який знаходиться на перетині театру, психології та корисного дозвілля. Плейбек відноситься до театру без сценарію дошекспіровского періоду, коли люди збиралися разом і грали історії один одного. На плейбек-перформансі кожен глядач має можливість розповісти будь-яку історію зі свого життя, поділитися почуттями, снами, хвилюванням, складністю вибору, очікуванням якоїсь події. Актори, почувши історію оповідача, відразу ж відображають її на сцені, бережливо ставлячись до самої суті розказаного.

З глядачами спілкується ведучий плейбек-театру (кондактор, від англ. «To conduct» – вести, управляти). Він спілкується із залом, запрошує глядачів на сцену, веде з ними бесіду, знаходить зв’язок між історіями. Одна історія народжує інші, таким чином виникає діалог між глядачами, знаходиться те, що є загальним, схожим у тих, хто прийшов на перформанс. Так, відштовхуючись від особистої історії, ми можемо побачити, які ж соціальні правила, традиції, установки впливають на нас у повсякденному житті.