Результати дослідження серед внутрішньо переміщених осіб, щодо ключовиих аспектів зайнятості та безробіття переселенців.

Screenshot_2

Громадська організація «Центр зайнятості вільних людей» провела дослідження серед внутрішньо переміщених осіб для того, щоб знайти відповіді на деякі ключові питання щодо зайнятості та безробіття переселенців.

Згідно з результатами опитування, рівень безробіття серед респондентів становить 21%. Це майже вдвічі більше, ніж аналогічний показник по Україні на час проведення дослідження.

Дослідження показало, що респонденти, які мали досвід пошуку роботи до переселення, мають вищі шанси знайти роботу: серед респондентів, які шукали роботу до переселення, рівень безробіття нижчий, ніж серед тих, для кого пошук роботи став новим життєвим досвідом.

 

Зайнятість навіть постійно зайнятих переселенців, лише умовно можна назвати стабільною: лише 17%, працюють на поточному місці роботи більше року, 35% – від шести до дванадцяти місяців.

Дослідникам вдалось виявити цікаву особливість: кожному другому респонденту довелося змінити сферу зайнятості після переселення. Крім того, кожен другий працюючий після переселення займає нижчу посаду. Тільки 38% клієнтів згодні з тим, що вони зайняті на аналогічній посаді.

 

Достойна робота та житло залишаються найбільш незадоволеними потребами респондентів: їх обрали 70% та 59% респондентів відповідно. На третьому місці учасники дослідження розташували «повноцінне дозвілля та відпочинок».

Більш детальну інформацію ви зможете знайти в повному тексті дослідження CZVL_research

 

Команда висловлює подяку партнерам з Української агенції з підвищення впевненості (UCBI), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) за допомогу у проведенні цього дослідження.