Візит до «Центру зайнятості Вільних людей» заступника Генерального секретаря ООН, голови Програми розвитку ООН Гелен Кларк

У неділю 22 березня до «Центру зайнятості Вільних людей» завітала заступник Генерального секретаря ООН, голова Програми розвитку ООН Гелен Кларк.

Приїзд Гелен Кларк в Україну — непересічна подія з огляду бодай на її щільний графік: з офіційним візитом голова ПРООН може відвідати країну раз на п’ять років. Цього разу місія, з якою прибула пані Гелен, безпосередньо стосувалася внутрішньо переміщених осіб: ішлося про питання відновлення та розбудови миру в нашій країні. Гелен Кларк зустрічалася з Президентом, Прем’єр-міністром, Віце-прем’єр-міністром, Уповноваженим Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Іриною Геращенко, а також завітала до нашого Центру.

«Ініціатором зустрічі була команда ПРООН в Україні, — коментує координаторка ЦЗВЛ Ірина Коваль. — Саме завершився чотиримісячний проект «Працевлаштування та соціальна реабілітації внутрішньо переміщених осіб», в якому «Центр зайнятості Вільних людей» брав участь. І на нашому прикладі Гелен Кларк могла ознайомитися з тим, як громадські організації в Україні допомагають вимушеним переселенцям шукати роботу».

Зустріч складалася з двох частин: короткої екскурсії та знайомства з роботою Центру і спілкування Гелен Кларк та її команди з координаторами ЦЗВЛ і нашими кандидатами, яким ЦЗВЛ допоміг працевлаштуватися. «Серед переселенців були як ті, кому ми допомогли знайти роботу, так і ті, хто почав власну справу, взявши участь у курсі «Підприємництво» навчальної програми Центру, — згадує Ірина Коваль. — Говорили про проблеми, про плани наших кандидатів, про те, чого їм не вистачає, щоб адаптуватися на новому місці».

Гелен Кларк поділилася враженнями від зустрічі в інтерв’ю «5 каналу»: «Я дуже задоволена візитом до «Центру зайнятості Вільних людей», мене дуже надихає та робота, яку вони проводять з підтримки внутрішньо переселених осіб. Ми змогли поговорити з п’ятьма людьми, які приїхали зі східних регіонів. І мене дуже вразила їхня сила, те, що вони готові почати спочатку, навіть якщо це не відповідає тим навичкам, які вони мали вдома. Вони отримують підтримку, навчання у Центрі. І це дуже важливо для того, щоб вони могли почати знову».

«Всі ці п’ятеро молодих людей мали добру освіту, проукраїнську позицію, розмовляють російською, але є українцями , вони мали маленькі бізнеси. Втратили не лише роботу, будинок, але і самооцінку, — пише Ірина Геращенко, яка також брала участь у зустрічі. — І ось завдяки в тому числі волонтерам і ГО, але в першу чергу самим собі, змогли розпочати нове життя. Ігор з Луганська взяв в оренду маленький склад, у друзів позичив інструменти і зробив майстерню з виготовлення меблів. Світлана з Тореза — вчорашній викладач вишу — стала менеджером в «Крим SOS», хлопець, який мав свою юридичну фірму і хорошу клієнтуру, сьогодні допомогає як юрист в супроводі міні-бізнесу, майстерні з виробництва та ремонту взуття, і шукає маленькі західні інвестиції».

Про особисті враження Ірина Коваль сказала так: «Я була присутня ще на одній зустрічі, де пані Гелен виголосила промову, і тоді її особистість мене дійсно вразила. Я розуміла, що в неї дійсно щільний графік (тоді вона саме приїхала після зустрічі з Порошенком), у неї майже немає вільного часу для відпочинку, та попри це вона приїхала тоді дуже заряджена, натхненна, і мені дуже сподобалося, як вона говорила. Дуже надихає, що вона все це робить з  великою пристрастю».

Тож «Центр зайнятості Вільних людей» щиро дякує Програмі розвитку ООН за надану честь зустрітися з пані Кларк і сподівається на подальшу плідну співпрацю на благо людей в Україні.

Приїзд Гелен Кларк_фото