Підсумки першого року діяльності ЦЗВЛ

В сучасному інформаційному просторі існує безліч спеціалізованих сайтів, журналів, газет та інших джерел, де роботодавці розміщують вакансії. Проте, у зв’язку з останніми страшними подіями, складною економічною ситуацією в Україні знайти роботу внутрішнім переселенцям з Криму та Донбасу майже неможливо. Як повідомляє Міністерство соціальної політики в Україні станом на 21 січня було зареєстровано більш ніж 1 000 000 вимушених переселенців.

Отримати роботу таким особам дуже складно. Причинами є відсутність потрібних документів, прописки, рекомендацій з попередніх місць праці та, навіть, відсутність місця проживання.

Аби вирішити цю проблему рівно рік тому волонтери створили Центр зайнятості Вільних людей (ЦЗВЛ). Метою цієї громадської організації є допомога у працевлаштуванні та соціальній реабілітації вимушеним переселенцям та учасникам АТО, які повертаються додому. Про розвиток проекту та його досягнення говорили 27 лютого на прес-конференції у Майдан Прес Центрі.

Учасниками були: Ірина Коваль (координаторка ЦЗВЛ), Марина Первушина (тренерка програми навчання для переселенців, бізнес-тренер «Консалт Ресурс» и BTG), Максим Буткевич ( координатор «Ресурсного центру допомоги вимушеним переселенцям»), Олександра Целіщева (представниця Програми розвитку ООН, яка підтримала роботу ЦЗВЛ), Оксана Галан (переселенка, пройшла курс навчання в ЦЗВЛ та відкрила школу ненасильницького виховання домашніх тварин).

_DSC4274

Рік тому в Україні почало виникати таке поняття, як «вимушені переселенці». За собою воно потягнуло ряд складнощів, таких як відсутність першочергових потреб, житла, будь-яких засобів існування. Все це є наслідками відсутності роботи.

За словами Максима Буткевича:

«Cаме тому створили «Ресурсний центр допомоги вимушеним переселенцям». За інформацією Міністерства соціальної політики на обліку знаходяться 1 000 000 переселенців. Хоча, на мою думку їх 1,5 млн.».

_DSC4277На даний момент в ЦЗВЛ працює близько 130 волонтерів у Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Харкові. 700 людей пройшли курс навчання та розвитку, 150 з них знайшли роботу, 5 – почали свою справу.
Координатор Центру Ірина Коваль зауважила, що зараз в базі є близько 1000 роботодавців, які допомагають переселенцям влаштуватись. В тому числі і з житлом.

«Ми не хочемо бути ні для кого конкурентами. Зараз нам пропонує співпрацю Державна служба зайнятості, вони готові до реформ. Наша основна місія – сприяти працевлаштуванню вільних людей»

Ініціативу створення ЦЗВЛ підтримала Програма Розвитку ООН. Про це розповіла Олександра Целіщева:

«Восени 2014 року ми отримували безліч заявок від різних громадських організацій, проте ЦЗВЛ відрізнялись від інших саме стратегією. Запевняю, що наша Програма Розвитку ООН і надалі підтримуватиме проект, адже це надійні люди, тепер з досвідом. Ми всіляко намагатимемося допомогти в подальшому розвитку».

Марина Петрушина, яка є тренером в навчальних центрах розповіла про роботу цієї ланки ЦЗВЛ:

«Центр працює з жовтня 2014 року. Учасники отримують потрібні навички, яких не вистачає для працевлаштування. На початку створення навчального центру ми навчали людей всього з трьох напрямків: офіціанти, спеціалісти з продажу, підприємці. На сьогодні в центрі нараховано 9 спеціальностей: підприємці, спеціалісти з продажу, HR-школа, керівники-початківці, фінансові курси, ораторське мистецтво, СММ, копірайтинг, 3D MAX.
Серед учасників була і Оксана Галан, яка пройшла першу хвилю навчань, а після відкрила свою школу ненасильницького виховання тварин.»

В ЦЗВЛ на сьогодні зареєстровано 4,5 тис. внутрішньо переміщених осіб, протягом року отримали консультації – 3 тис., 800 – працевлаштовані. Центр співпрацює з 1000 роботодавців.

Ірина Коваль:

«Питання роботи – це питання життя. Поки що найбільше працюємо із переселенцями, але в перспективі прагнемо працювати і з іншими категоріями громадян — молодь, люди з особливими потребами, біженці, ЛГБТ тощо.»

Інфографіка результатів діяльності ЦЗВЛ: http://www.czvl.org.ua/blog/about/results/

Відеозапис прес-конференції: https://www.youtube.com/watch?v=nwJcGcj75Wo

_DSC4285 _DSC4282

Майдан Прес Центр, 27 лютого 2015 р.