Нова соціальна програма – Донбас.UA

IMGP2424“Центр зайнятості Вільних людей” взяв участь у прес-конференції щодо старту соціальної програми «Донбас.UA» що відбулась 17 грудня 2014 року у приміщенні УНІАН. Місія програми «Донбас.UA» – надати можливість переселенцям, які наразі проживають у інших регіонах України, отримати роботу або відкрити власну справу.

В заході взяли участь представники Державного центр зайнятості Міністерства соціальної політики України, онлайн платформи з працевлаштування та побудови кар’єри «Академія Навичок» (www.skillsacademy.com.ua), а також комерційних компаній та громадських організацій, які опікуються питаннями адаптації вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій.
В рамках прес-конференції відбулась презентація Меморандуму про співпрацю між Державною службою зайнятості Мінсоцполітики та онлайн платформою з працевлаштування та побудови кар’єри «Академія Навичок», на базі якої буде реалізовуватись програма «Донбас.UA».

Учасники прес-конференції зазначили:

Бондіні Інна Анатоліївна, працівник департаменту організації профорієнтації та профнавчання Державного центру зайнятості Мінсоцполітики:

У зв’язку з великою кількістю вимушено переселених осіб, які вже перебувають та продовжують масово прибувати з тимчасово окупованих територій, наразі пріоритетним питанням є сприяння у їх працевлаштуванні. Для вирішення цієї проблеми найефективнішим механізмом є створення системи для надання їм нових професійних компетенцій відповідно до потреб ринку праці та орієнтація на відкриття власної справи цими людьми. Створення таких умов є обов’язком держави, зокрема Державної служби зайнятості. Саме тому велику увагу ми приділяємо використанню додаткових інструментів підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці – навчання і підвищення кваліфікації, а також підтвердження результатів неформального професійного навчання. Саме такі завдання покладені на соціальний проект «Донбас.UA».

IMGP2236Станіслав Куценко, співзасновник онлайн платформи з працевлаштування та побудови кар’єри «Академія Навичок» (skillsacademy.com.ua – некомерційний проект, Інтернет-платформа з онлайн навчання та побудови кар’єри):

Самореалізація через отримання роботи або відкриття власної справи наразі є найгострішим питанням не тільки для цих людей, але і для місцевого населення, оскільки або людина отримає можливість чесно заробляти гроші або вона поповнить ряди безробітних, що у підсумку може призвести до погіршення криміногенної ситуації у містах перебування тимчасово переміщених осіб, що у свою чергу викличе негативну реакцію місцевих жителів. Саме для того, щоб не допустити соціального напруження і допомогти нашим співгромадянам, які потерпіли від зовнішньої агресії ми і започаткували проект «Донбас.UA». Суть програми: внутрішньо переміщені особи заходять на сайт «Академії Навичок» www.skillsacademy.com.ua, обирають Ціль щодо працевлаштування або відкриття власної справи, проходять експрес-навчання, яке займає всього декілька годин, включаючи тести, після чого мають практичну «дорожню карту», як влаштуватися на роботу або відкрити власну справу. Все безкоштовно. На сайті також постійно присутні керівники та HRи компаній, банків та інвестори, які мають можливість через пошук на сайті відслідковувати користувачів та запрошувати на роботу або пропонувати вкласти гроші у бізнес, який прагне відкрити користувач. Ми та наші партнерські організації будемо постійно працювати з роботодавцями, банками та інвесторами щодо їх активної участі у цій програмі.

Ірина Коваль, координатор Центру зайнятості Вільних людей (czvl.org.ua):

Дійсно проблема самореалізації таких людей через отримання роботи або відкриття власної справи є вкрай актуальною та гострою, ми, як волонтерська організація, стикаємось з цим кожен день. Тому вважаємо, що програма «Донбас.UA» дійсно на часі і буде ефективною для вирішення цієї проблеми і ми безумовно візьмемо активну участь. Також закликаємо інші волонтерські організації, які опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб долучатись до програми «Донбас.UA».

IMGP2386

Євгенія Конончук, внутрішньо переміщена особа:

Я вважаю, що ця програма буде успішна і реально допоможе людям, які в цьому мають потребу, оскільки я сама переїхавши до Києва і шукаючи можливість працевлаштування пройшла навчання по Цілі «Знайти роботу» на сайті «Академії Навичок», почала діяти, як мені радили у лекціях і протягом двох тижнів отримала роботу на якій наразі і працюю. Окрім того я допомагаю шукати роботу іншим переселеним.

Катерина Скибська, Генеральний директор DOPOMOGA Ukraine:

Ми з великим задоволенням відгукнулись на пропозицію взяти участь в програмі «Донбас.UA», тому що вважаємо що у цей скрутний час бізнес, як ніколи повинен проявити свою «соціальність». Ми щиро віримо, що ця ініціатива може ефективно вирішити питання працевлаштування людей, які мають велику потребу в цьому. Але це стане можливо, якщо всі ми об’єднаємось заради цієї Мети, томи ми призиваємо і інших роботодавців та інвесторів активно долучатись до програми «Донбас.UA».